İçeriğe geç

Php Oop Dersleri 10 – Son Söz

Php oop dersleri eğitim setimizin son yazısından herkese merhaba arkadaşlar. Bu yazıda yeni bir şeylerden bahsetmeyeceğim. Klasik son söz yazılarından biri olacak ve oop mimarisi hakkında bir kaç şey daha söyleyeceğim.

Nesne tabanlı programlama son yıllarda çok hızlı şekilde gelişen bir teknoloji. Hal böyle olunca yalnızca PHP değil hemen hemen tüm dillerde artık projeler OOP mimarisiyle geliştiriliyor. Mevcut projeler bile oop mimarisine dönüştürülüyor. PHP 7 ile birlikte obje yapısı daha da geliştirildi ve artık PHP hemen hemen tüm ihtiyaçlarımızı rahatlıkla karşılıyor.

Çoğu iş ilanlarında artık oop bilen yazılımcı arandığını da görürsünüz. Uzun lafın kısası projelerimizde oop mimarisini kullanmak son derece önemli arkadaşlar. Zaten mantığını tamamen kavrayıp el alışkanlığınız oluştuğunda ne demek istediğimi gayet iyi anlayacaksınız ve klasik sistem sizin için o andan sonra bitmiş olacak.

Bu yazımıza kadar olan oop derslerinde ki konuları özümseyip kavradığınızda teorik olarak oop mantığını kavrayacağınızı ve projelerinizi oop mimarisiyle yazabileceğinize inanıyorum. Umarım yazılar bir nebze de olsa faydalı olmuştur ve size bir şeyler katabilmişimdir. Görüşmek üzere kendinize iyi bakın 🙂

Kategori:PHP

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir